Kapat

İsak Antika

İsak Antika Actera öncesinde önde gelen İstanbul merkezli kurumsal finans ve şirket birleşmeleri danışmanlık firmalarından ve Merrill Lynch’in Türkiye’deki stratejik ortağı olan Antika Partners’ı kurmuş ve Yönetici Ortak olarak görev yapmıştır. Antika Partners’ı kurmadan önce JPMorgan’da Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Yatırım Bankacılığı Grup Başkanlığı’nı yürütmüş ve JPMorgan’ın Global Yürütme Kurulu’nda yer almıştır. Kurumdaki on sekiz yıllık deneyimi süresince Türkiye, BDT, Balkanlar ve İsrail Bölge Başkanlığı, Türkiye ve Orta Asya Bölüm Başkanlığı ve Türkiye Ülke Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Kariyerine Londra’da JP Morgan Chase & Co.’nun Global Piyasalar Grubu’nda başlamıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Karnaval Media Group, Karma Açıkhava, Hayat Varlık, MAC, Joker, Tam Faktoring, Standard Profil, Çelebi, Soobe, Korozo ve Gratis'te yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kapat

Murat Çavuşoğlu

Murat Çavuşoğlu Actera’dan önce Türkiye, Güneydoğu Avrupa ve Kafkaslar’da yatırım yapan Southeast Europe Equity Fund’da (SEEF) Yönetici Ortak ve Yatırım Komitesi Üyesi olarak görev yapmıştır. SEEF’deki görevinden önce Türkiye odaklı bir özel sermaye yatırım programını yöneten Taurus Capital Partners’ı (TCP) kurmuş ve Yönetici Ortak olarak görev yapmıştır. TCP’yi kurmadan önce Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden Fiba Holding’de Genel Müdür olarak görev yapmış ve grupta üst düzey görevler üstlenmiştir. Kariyerine Londra’da Goldman Sachs’ın Kurumsal Finans ve Şirket Birleşmeleri Grubu’nda başlamıştır.

Virginia Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Stanford Üniversitesi Ekonomik Sistemler Mühendisliği Bölümü ve Harvard Business School’da yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Karnaval Media Group, Karma Açıkhava, Hayat Varlık, MAC, Joker, Tam Faktoring, Standard Profil, Çelebi, Soobe, Korozo ve Gratis'te yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kapat

Yağız Çekin

Yağız Çekin Actera’dan önce Türkiye, Güneydoğu Avrupa ve Kafkaslar’da yatırım yapan Southeast Europe Equity Fund’da (SEEF) Müdür olarak görev yapmıştır. SEEF’deki görevinden önce Türkiye odaklı bir özel sermaye yatırım programını yöneten Taurus Capital Partners’da (TCP) Müdür olarak çalışmıştır. TCP öncesinde Global Menkul Değerler Yatırım Bankacılığı Departmanı’nda Türkiye, Balkanlar ve Orta Asya ülkelerindeki şirket birleşmeleri alanında çalışmıştır. Kariyerine 1996 yılında Finans Yatırım Kurumsal Finans Grubu’nda başlamıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve Virginia Tech’de yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

MAC, Çelebi ve Korozo'da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kapat

Berke Demirhan

Berke Demirhan Actera’dan önce Alpacar Associates’ta Uzman olarak görev almış, şirket birleşmeleri ve satın alımları üzerinde çalışmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Kapat

Dave Dorner

Dave Dorner Actera’dan önce dünyanın en büyük etkinlik bilet satış şirketi olan Live Nation Entertainment’ın Bölge Müdürü ve 2000 yılından beri kurucu ortaklarından olup 2006’da aynı şirkete sattığı Türkiye’nin en büyük bilet satış şirketi olan Biletix’in CEO’su olarak görev yapmıştır. Biletix’ten önce kariyerine başladığı Monitor Group’da 10 yıl boyunca çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur.

British Columbia Üniversitesi’nden Finans ve Ekonomi Bölümleri’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Standard Profil ve Çelebi şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Dave Dorner geçici olarak Çelebi Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Kapat

Serdar Erden

Serdar Erden Actera’dan önce Türkiye’nin lider havayolu ikram şirketi Do&Co’nun kuruluşundan itibaren operasyonlarından sorumlu üst düzey yöneticisi olarak çalışmıştır. Do&Co’dan önce Sabancı Holding’de üst düzey görevler üstlenmiştir. Kariyerine Ernst & Young’da başlamıştır.

Haverford Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans ve Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Çelebi şirketinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kapat

Roy Eskenazi

Roy Eskenazi Actera’dan önce KPMG İstanbul ofisinde danışman olarak görev almış, değerleme, finansal modelleme ve işlem danışmanlığı alanlarında çalışmıştır. KPMG’den önce UBS Investment Bank’in Türkiye ülke ekibinde görev yapmıştır.

Bocconi Üniversitesi Uluslararası Ekonomi ve Finans Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Kapat

İpek Güleç

İpek Güleç Actera’dan önce New York’da JPMorgan Chase Yatırım Bankacılığı Bölümü Finansal Kurumlar Grubu’nda Uzman olarak görev yapmış ve finansal yeniden yapılandırmalar, şirket birleşmeleri ve satın alımları alanlarında çalışmıştır.

Tufts Üniversitesi Sayısal Ekonomi Bölümü ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimlerini tamamlamıştır

Hayat Varlık'da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kapat

Can İkinci

Can İkinci Actera’dan önce 2.500’ün üstünde çalışanıyla Türkiye'nin en büyük perakende gruplarından biri olan Shaya Group’un Genel Müdürü olarak görev yapmış, Starbucks Coffee, Topshop ve Bodyshop gibi önemli uluslararası şirketlerinin başarılı büyüme süreçlerini yönetmiştir. Shaya Group’dan önce McKinsey & Company’nin New Jersey ve Londra ofislerinde çalışmıştır. Kendisi kariyerine New York’da TEFEN Operations Management Consulting şirketinde başlamıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Columbia Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması Bölümleri ve Pennsylvania Üniversitesi Wharton School’da yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Joker ve Soobe şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kapat

Selmi Haleva-Kapeluto

Selmi Haleva-Kapeluto Actera’dan önce önde gelen İstanbul merkezli kurumsal finans ve şirket birleşmeleri danışmanlık firmalarından ve Merrill Lynch’in Türkiye’deki stratejik ortağı olan Antika Partners’da Müdür olarak görev yapmıştır. Antika Partners öncesinde Türkiye odaklı bir özel sermaye yatırım programını yöneten Taurus Capital Partners’da (TCP) Uzman olarak çalışmıştır. Kariyerine 1998’de Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda Araştırma ve Kurumsal Finans Gruplarında görev alarak başlamıştır.

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Karnaval Media Group, Karma Açıkhava, Hayat Varlık, Tam Faktoring ve Standard Profil’de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kapat

Emir Koru

Emir Koru Actera'dan önce Pragma Kurumsal Finansman'da Analist olarak görev almış, şirket birleşmeleri ve satın alımları üzerinde çalışmıştır. Pragma Kurumsal Finansman'dan önce Ernst & Young’ın İstanbul ofisinde değerleme ve finansal modelleme konularında Analist olarak çalışmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Kapat

Seçkin Köksal

Seçkin Köksal Actera’dan önce Actera’nın yatırım yaptığı şirketlerinden biri olan g2m’de İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmıştır. g2m’den önce Türkiye’nin en büyük demir-çelik grubu olan Erdemir Grubu’nda Pazarlama Müdürü olarak çalışmıştır. Erdemir’den önce W.R. Grace & Co. şirketinin Boston’daki merkezinde firmanın çeşitli iş birimlerinde sırasıyla Global Pazarlama ve Global Sektör Müdürü görevlerinde bulunmuştur. Seçkin Köksal kariyerine 1997 yılında Arthur Andersen Business Consulting’in İstanbul ofisinde Yönetim Danışmanı olarak başlamıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve MIT Sloan School of Management’da yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Standard Profil ve Korozo’da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kapat

Emre Lale

Emre Lale Actera’dan önce Ünlü & Co Kurumsal Finansman Departmanında Müdür olarak görev almış ve şirket birleşmeleri, satın alımları ve sermaye piyasası işlemleri konusunda danışmanlık yapmıştır. Ünlü & Co’ya katılmadan önce Alpacar Associates’ta Kıdemli Uzman olarak görev almış, şirket birleşmeleri ve satın alımları üzerinde çalışmıştır. Kariyerine UniCredit Türkiye Kurumsal Finansman departmanında başlamıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Kapat

Hüsnü Okvuran

Hüsnü Okvuran Actera’dan önce Deutsche Bank’de Türkiye'deki Yatırım Bankacılığı ve Doğu-Orta Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'daki Finansal Kurumlar Yatırım Bankacılığında Yönetici Direktör olarak görev yapmıştır. Deutsche Bank’a katılmadan önce, Goldman Sachs New York, Los Angeles, Londra ve Dubai ofislerinde 17 yıl süreyle Yatırım Bankacılığı ve Risk Sermayesi bölümlerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Goldman Sachs Londra'da son olarak Finansal Kurumlar Yatırım Bankacılığı Bölümünde Avrupa Şirket Birleşmeleri & Alımları ve Gelişmekte Olan Ülkelerden sorumlu Yönetici Direktör olarak görev yapmıştır.

Yale Üniversitesi Ekonomi ve Siyasal Bilgiler dallarında lisans eğitimlerini tamamlamıştır

Tam Faktoring'de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kapat

Sena Özkılıç

Sena Özkılıç Actera’dan önce Ünlü & Co Hisse Senedi Sermaye Piyasaları Araştırma Departmanı’nda Analist olarak görev almıştır.

Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans ve London School of Economics’de yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Kapat

Hami Polat

Hami Polat Actera’dan önce Pragma Kurumsal Finansman’da şirket birleşmeleri ve satın alımlarında Kıdemli Uzman olarak görev almıştır. Pragma Kurumsal Finansman’dan önce Rothschild ve JP Morgan’da Uzman olarak görev yapmıştır.

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans ve Bocconi Üniversitesi Kurumsal Finans Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Kapat

Selman Ruso

Selman Ruso Actera’dan önce Rothschild Yatırım Bankası’nın İstanbul ve Paris ofislerinde Uzman olarak görev yapmış, Türkiye ve Doğu Avrupa'daki şirket birleşmeleri ve satın alımlarında çalışmıştır.

Zurih Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans, Kurumsal Finans ve İş Hukuku alanlarında yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Kapat

Esra Soydan

Esra Soydan Actera’dan önce Deloitte İstanbul ofisinde işlem danışmanlığı alanında Müdür olarak çalışmıştır. Kariyerine Deloitte’da Bağımsız Denetçi olarak başlamıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Kapat

Serdar Şahin

Serdar Şahin Actera’dan önce PwC İstanbul ofisinde işlem danışmanlığı alanında Müdür olarak çalışmıştır. Kariyerine KPMG İstanbul ofisinde Birleşme ve Satın Alma Bölümü’nde danışman olarak başlamıştır.

Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nde yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Kapat

Türker Tekten

Türker Tekten Actera’dan önce Morgan Stanley Türkiye’de İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Morgan Stanley Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdür Vekili görevlerini yürütmüştür. Morgan Stanley’ye katılmadan önce, JP Morgan Chase Türkiye’de Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Yapılandırılmış Ürünler Türkiye Masası Başkan Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunmuştur. Kariyerine Türkiye İş Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır ve Sermaye Piyasası Kurulu İleri Düzey ve Türev lisanslarına sahiptir.

Yatırım yapılmış tüm şirketlere denetim kurulu üyesi ve Karnaval Media Group, Karma Açıkhava, Hayat Varlık, Joker, Tam Faktoring, Standard Profil ve Soobe’de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kapat

Barış Yılmaz

Barış Yılmaz Actera’dan önce Londra’da Morgan Stanley Yatırım Bankacılığı Grubu’nda Uzman olarak görev yapmış, şirket birleşmeleri ve satın alımları alanında çalışmıştır. Morgan Stanley’den önce Procter & Gamble’ın Cenevre ve İstanbul ofislerinde Ürün Müdürü olarak görev yapmıştır.

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü ve Ekonomi Bölümü’nde lisans, Harvard Business School’da yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Tam Faktoring ve Korozo’da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.