Kapat

Türk Şirketlerini Yurt İçi ve Dışında Büyütmek

Türk şirketlerinin yurt içi ve dışındaki büyümelerine destek olmak Actera’nın değer yaratma stratejisinin en önemli unsurudur. Actera’nın danışmanlığını yaptığı fonlar sektör sınırlaması olmaksızın şirketlere büyüme sermayesi sağlar veya şirket satın alımları gerçekleştirir.

Kapat

Pazar Liderleri Yaratmak

Yatırım odağımız, kendi sektörlerinde pazar lideri olan veya pazar lideri olma potansiyeline sahip şirketlerdir. Actera olarak bugüne kadar birçok sektörde güçlü pazar liderlerinin oluşumuna katkıda bulunduk.

Kapat

Sürdürülebilir Değer Yaratmak

Yatırım yapılan şirketlerin günlük faaliyetlerine müdahil olmamakla birlikle, yönetim kurulu seviyesinde şirketlerin yönetim takımlarına büyümenin yönetilmesi ve uygun yapıda finanse edilmesi, büyüme stratejisinin oluşturulması, şirket alımları, kurumsal yönetim ilkelerinin ve uluslararası en iyi uygulamaların tesisi gibi stratejik konularda destek veririz.

Kapat

Hissedarlar ve Yönetim Takımlarıyla Ortak Olmak

Ortaklık kültürü Actera’nın tüm faaliyetlerinin temelinde yer almaktadır. Hissedarlar ve yönetim takımları ile ortaklık kurarken onların vizyonlarını gerçekleştirmek üzere yola çıkarız. Hızlı karar verme yetimiz ve Türkiye’de iş yapma tecrübemiz bugüne kadar tesis ettiğimiz ortaklıkların başarısında önemli rol oynamıştır.

Kapat

Tecrübeli Yönetim Ekibi

Actera özel sermaye yatırımlarında deneyimli, Türkiye’de iş yapma tecrübesini uluslararası en iyi uygulamalar ile birleştiren, rekabetçi stratejiler oluşturmak ve uygulamak konusunda kanıtlanmış yetkinliklere sahip tecrübeli bir ekip tarafından yönetilmektedir.

Kapat

Başarı Hikayeleri

Actera kuruluşundan beri yatırım yapılan değişik sektörlerdeki 16 ayrı şirketin her birinde örnek oluşturan başarı hikayeleri yaratılmasında önemli rol oynamıştır. Türkiye ve yakın coğrafyasının iş dünyası ve işleyişi hakkındaki derin birikimi, şirketlere değer katma konusundaki başarılı geçmişi ve Türkiye piyasasındaki kalıcı, uzun vadeli pozisyonu Actera’yı Türkiye’de yatırım yapmayı amaçlayan diğer şirketlerden farklı kılar.

Kapat

Uluslararası Kurumsal Yatırımcılar

Actera’nın danışmanlığını yaptığı fonların yatırımcıları, Kuzey Amerika, Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu merkezli emeklilik fonları, kalkınma bankaları ve devlet yatırım kurumları da dahil olmak üzere, dünyanın önde gelen büyük uluslararası kurumsal yatırımcılarıdır. Actera’nın fonlarında Türk yatırımcı bulunmamaktadır.